Захоплення корвету «Хмельницький» та підбурювання до держзради – повідомлено про підозру командиру бригади ракетних кораблів Чорноморського флоту РФ (ФОТО)
22.09.2021

За процесуального керівництва прокурорів Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру командиру 41 бригади ракетних кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурюванні до вчинення державної зради, веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

За даними слідства, командир 41 бригади ракетних кораблів ЧФ РФ 20 березня 2014 року безпосередньо віддав незаконні накази озброєним стрілецькою зброєю військовослужбовцям Збройних Сил Російської Федерації, за підтримки членів так званої «Добровільної народної дружини «Рубіж» - структурного підрозділу не передбаченого законом збройного формування «Самооборона Криму», керував збройним нападом і захопленням цими особами протичовнового корвета «Хмельницький» 1-ї бригади надводних кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України біля причалу № 177 у Стрілецькій бухті м. Севастополя. Всього в захопленні судна під його керівництвом брали участь від 60 до 80 осіб.

Крім того, командир бригади ЧФ РФ з 20 по 22 березня 2014 року, перебуваючи на протичовновому корветі «Хмельницький» у Карантинній бухті міста Севастополя, куди він був відбуксирований після захоплення, схиляв військовослужбовців старшого офіцерського складу і військових посадових осіб 1 бригади надводних кораблів ВМС ЗСУ до вчинення державної зради. Це здійснювалося шляхом умовлянь, підкупу обіцянками подальшого проходження служби на території півострова Крим в новосформованих військових частинах ЗС РФ з підвищенням розміру грошового забезпечення, а також шляхом примусу та погроз створенням російськими військовослужбовцями неприємностей для їхніх сімей у випадку відмови виконувати вимоги.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ.

 

кількість переглядів: 988