Незаконне затримання першого заступника Голови Меджлісу та інших громадян України в окупованому Криму на контролі Офісу Генпрокурора
06.09.2021

Офіс Генерального прокурора взяв на контроль стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо незаконного затримання так званими правоохоронними органами окупованого Криму першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та інших громадян.

3-4 вересня окупаційними «правоохоронними органами» у Криму були проведені чергові незаконні обшуки та затримання громадян України. Зокрема, з обшуками невідомі увірвалися у помешкання першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова, після чого вони були незаконно затримані та вивезені у невідомому напрямку.

Реагуючи на порушення закону, прокуратура АР Крим та міста Севастополя розпочала кримінальні провадження за фактами порушення недоторканності житла та порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 162, ст. 438 КК України).

За даними слідства, протягом двох діб ані адвокатів, ані членів родин затриманих не було повідомлено про їхнє місцезнаходження. Крім того, до Нарімана Джелялова було застосовано катування та жорстоке поводження.  

Нелегальні ув’язнення осіб, застосування до них тортур та нелюдського поводження з ними заборонені ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни та визнаються воєнними злочинами.

Крім того, увечері 4 вересня під будівлею окупаційного ФСБ РФ у м. Сімферополі «правоохоронцями» були затримані ще 42 жителі Криму, які намагалися дізнатися інформацію щодо раніше затриманих співвітчизників. Активістів звинувачують у невиконанні законних вимог працівників поліції та невиконанні правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрозі її виникнення. Відомості за фактом незаконного позбавлення волі українських громадян окупаційними «правоохоронцями» також внесені до ЄРДР за ч. 2 ст. 146 КК України. Розслідування цього кримінального провадження перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.

кількість переглядів: 837