Вимагання 120 тис доларів США – судитимуть співробітників СБУ
01.09.2021

Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб, до складу якої входило двоє оперативних працівників СБУ. Їм інкримінують вимагання (ч. 2, 4 ст. 189 КК України), а співробітникам СБУ крім цього також інкримінують порушення таємниці телефонних розмов і незаконне поводження з бойовими припасами (ч. 2 ст. 163, ч. 1 ст. 263 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці грудня 2018 року – початку березня 2019 року вони вимагали у потерпілого 120 тис доларів США за нестворення перешкод щодо подальшого перебування у громадянстві України. Крім того, співробітники СБУ порушили таємницю телефонних розмов потерпілого, що передаються засобами зв'язку.

Наразі правоохоронці усунуті від займаних посад, до них застосовані запобіжні заходи у вигляді застави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Головного слідчого управління ДБР.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1240