Забруднення річки Уди — підозрюються двоє посадовців Темнівської виправної колонії та директор підприємства ДКВС (ФОТО)
18.08.2021

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури повідомлено про підозру заступнику начальника державної установи «Темнівська виправна колонія №100» та начальнику одного з відділів колонії, а також директору підприємства Державної кримінально-виконавчої служби України за фактами службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, забруднення земель та порушення правил охорони вод (ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 239, ч. 1 ст. 242 КК України).

За даними слідства, посадовці колонії та державного підприємства ДКВС України, що спеціалізується на виробництві різних груп товарів, в тому числі переробляє пластик, неналежно виконували свої службові обов’язки. Вони були достовірно обізнані, що водовідведення від будівель, розташованих на території установи та підприємства, здійснювалося частково зруйнованим, не введеним в експлуатацію каналізаційним комплексом, проте не вживали заходів для зменшення впливу шкідливих факторів.

У результаті цього побутові каналізаційні та стічні води промислових об’єктів без фільтрації та очищення скидалися по прибережній захисній смузі і потрапляли в річку Уди. Це спричинило забруднення земель водного фонду і поверхневих вод шкідливими речовинами, чим створено небезпеку для довкілля, життя і здоров’я людей, спричинено тяжкі наслідки екології.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється територіальним управлінням ДБР, розташованим в м. Полтаві, оперативний супровід – територіальним управлінням ДБР та Управлінням СБУ в Харківській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 320