Несплата 1,3 млрд грн податків – підозрюють керівників компанії-постачальника російських міндобрив (ФОТО)
12.08.2021

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури двом колишнім керівникам дочірньої компанії російського товаровиробника мінеральних добрив повідомлено про підозру в ухиленні від сплати митних платежів (ч. 3 ст. 212 КК України).

За даними слідства, виробники нітратних добрив з Російської Федерації, які згідно рішення РНБО внесені до санкційного списку, організували канал постачання мінеральних добрив – аміачної селітри, в обхід антидемпінгових мит. Зокрема, при ввезені товару на територію України з РФ вони умисно підміняли українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, зазначаючи інший вид добрива, та не сплачували встановлене антидемпінгове мито. Це дозволило дистриб’юторам протягом 2016-2018 років реалізовувати товари на території України за демпінговими цінами та ухилятися від сплати обов’язкових платежів.

Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету понад 1,3 млрд грн.

У ході досудового розслідування проведено низку санкціонованих обшуків, під час яких виявлено та вилучено первинні документи, що свідчать про протиправну діяльність, чорнові записи, митні декларації, електронні носії інформації та грошові кошти у різній валюті на суму близько 10 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Вирішується питання про обрання підозрюваним, один з яких є громадянином РФ, запобіжних заходів та накладення арешту на майно.

Викрито протиправну діяльність підприємств прокуратурою спільно з Головним управлінням ДФС у м. Києві та СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчинені злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1132