«Іловайський котел» – ще двох російських генералів підозрюють у віроломному вбивстві захисників України
04.08.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру двом генерал-полковникам Збройних Сил РФ у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, веденні агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 та ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, начальник Головного штабу Сухопутних військ – перший заступник Головнокомандувача Сухопутних військ Збройних Сил РФ (з січня 2015 року – заступник начальника Генерального штабу ЗС РФ) та начальник Центрального комадного пункту Генерального штабу Збройних Сил РФ у серпні 2014 року, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права, нехтуючи людським життям, з метою досягнення своєї мети щодо окупації частини Донецької та Луганської областей України, організували та здійснили віроломне вбивство українських захисників біля м. Іловайськ під час їх виходу з оточення так званим «зеленим коридором», безпечність якого гарантувалася ЗС РФ.

Впродовж 2014 – 2015 років, підозрювані, за попередньою змовою з іншими високопосадовцями ЗС РФ, здійснюючи керівництво ввіреними підрозділами регулярних військ РФ та незаконних збройних формувань, вели агресивну війну проти України, у результаті чого порушили територільну цілісність нашої держави.

Вирішується питання щодо оголошення вказаних осіб у розшук.

Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням СБУ.

Раніше до кримінальної відповідальності за співучасть в організації віроломного розстрілу українських воїнів також притягнуто першого заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ та начальника Головного оперативного управління – заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ.

кількість переглядів: 3224