Незаконна порубка лісу з мільйонним збитком у період масштабних пожеж на Луганщині – викрито організовану злочинну групу (ФОТО)
23.07.2021

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури задокументовано факти незаконної порубки та розкрадання лісу на території держлісгоспу, що завдало довкіллю та державним інтересам майже 1 млн грн збитків.

За даними слідства, незаконний бізнес налагодила організована злочинна група, до складу якої увійшли двоє службових осіб державного підприємства «Сватівське лісомисливське господарство» та місцевий мешканець. Відповідно до їхнього плану під час проведення вибіркових санітарних рубок майстри лісу та їхній спільник організовували незаконну понаднормову порубку дерев, чим формували необлікований залишок лісоматеріалів для їх подальшого збуту. Деревина перевозилася без оформлення товарно-транспортних накладних та реалізовувалася місцевим мешканцям поза касою держпідприємства.

Самовільна вирубка та збут лісу здійснювалися саме у той час, коли увага правоохоронних органів була прикута до ліквідації масштабних лісових пожеж  в інших районах Луганської області. Правоохоронці задокументували низку таких фактів упродовж липня-жовтня 2020 року.

За результатами отриманих доказів усім учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру у незаконній порубці, перевезенні, зберіганні та збуті лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Крім того, представникам держлісгоспу інкримінується зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.364 КК України).

Заходи з викриття та документування протиправної діяльності проводилися прокурорами спільно із оперативними працівниками Управління стратегічних розслідувань у Луганській області ДСР Нацполіції України та слідчими територіального управління  ДБР, розташованого у м. Краматорську.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 626