Правоохоронці викрили та заблокували протиправну схему оформлення документів морякам через захоплений сторонніми держреєстр (ФОТО)
22.07.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито та  заблоковано масштабну схему оформлення дозвільних документів моряків через мережі агентів-посередників, які за винагороду «допомагали» морякам проходити регулярне підтвердження своєї кваліфікації, використовуючи, у тому числі, несанкціоноване втручання у державний реєстр, що фактично перебував у володінні сторонніх приватних осіб (ч.2 ст. 361-2,ч. 2 ст. 362,ч.3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, держреєстр документів моряків та автоматизовані системи взяли під контроль сторонні особи, які мали доступ до цих ресурсів, хоча вони розроблялися та були придбані за державні кошти. Вони  створювали морякам штучні перешкоди у самостійному проходженні тестування через особистий кабінет. Через це моряки були змушені звертатися до посередника, який за допомогою нелегітимного додатку завантажував їх документи у реєстр, забезпечував позитивне проходження тестування і кінцеве підтвердження кваліфікації без відвідування навчальних центрів, курсів чи проходження медичних обстежень.

Винагорода «агенту» за такі послуги становила від 3 до 8 тис доларів США залежно від посади моряка.

В ході розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що правоохоронцями проведено обшуки в офісах, дата-центрах і за місцями проживання цих осіб. Вилучено реєстр і супутні автоматизовані системи, а доступ до них стороннім особам заблоковано.

Наразі  вирішується питання щодо повідомлення цим особам про підозру. Також вживаються заходи з метою остаточного повернення реєстру в управління держави та відновлення його стабільної роботи.

Також перевіряється причетність  до схеми колишніх та діючих посадовців Державної служби морського і річкового транспорту України та Інспекції з питань підготовки і дипломування моряків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Викрито масштабну схему оформлення документів морякам прокурорами спільно з фахівцями Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ та слідчими СУ Головного управління СБУ в АР Крим у співпраці з Міністерством інфраструктури.

 

кількість переглядів: 839