Ірина Венедіктова зустрілася з Послом Франції в Україні (ФОТО)
21.07.2021

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном. У ході зустрічі сторони обговорили питання реформи прокуратури та зміни у системі правосуддя.

Генеральний прокурор розповіла про інноваційні проєкти та нові підходи до роботи прокурорів. Наразі перший етап реформи завершено, а також прийнята законодавча база, що дозволить зберегти її результати. 

«Ми закріпили справедливий підхід до добору в прокуратуру, передбачивши обов’язкову атестацію для всіх, хто заходить у систему. Завершення кадрового перезавантаження дає нам поштовх розвиватися далі – ми розпочали амбітний проєкт внутрішніх змін. Плануємо поєднати глобальну інституційну трансформацію з діджиталізацією. Переконана, що це дозволить нам створити прокуратуру якісно нового рівня», - акцентувала Генпрокурор.

Посол висловив підтримку позитивному імпульсу, який отримала прокуратура з реформою. Обидві сторони погодились, що також  на часі в Україні і зміни у судовій системі.

«Ми стейкхолдери у цьому процесі, які напряму зацікавлені у проведенні ефективної судової реформи для забезпечення швидкого і справедливого правосуддя. Наш досвід роботи з ВАКС показує, що трансформація можлива. Я переконана, що комплексна реформа судів також допоможе в подоланні корупції у системі правосуддя і в державі загалом», - додала Генпрокурор.

У робочому порядку обговорили також питання поглиблення двосторонньої міжнародної співпраці, зокрема, у сфері захисту інвестицій.

«Ми вже рік ведемо досить успішну роботу на цьому напрямі і маємо чимало успішних кейсів, де ми змогли зупинити незаконний тиск правоохоронців на бізнес і таким чином стимулювати бажання інвестувати в країну. Захист інвестицій представляє нашу країну як надійного партнера, якому можна довіряти», - наголосила Ірина Венедіктова.

Резюмуючи, сторони домовилися про продовженні тісної двосторонньої співпраці на всіх рівнях і у конкретних справах, де ефективна взаємодія може бути корисною для відновлення справедливості.

кількість переглядів: 723