Зловживання під час митного оформлення нафтопродуктів на 6,5 млн грн – підозрюють ще одного інспектора Київської митниці (ФОТО)
20.07.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру головному державному інспектору митного поста «Столичний» Київської митниці Держмитслужби за фактом зловживання службовим становищем (ст. 364 КК України).

За даними слідства, у вересні-листопаді 2020 року службова особа Київської митниці Держмитслужби, здійснюючи контроль правильності класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, поданих для митного оформлення, підтверджувала  правомірність визначення кодів, відповідно до яких вони не підлягали оподаткуванню акцизним податком. Однак, згідно норм податкового законодавства та висновків лабораторних досліджень, ввезені нафтопродукти необхідно було класифікувати за кодом, який передбачає нарахування акцизного податку.

В ході досудового розслідування зафіксовано 26 епізодів протиправної діяльності, внаслідок чого державний бюджет недоотримав акцизного податку та ПДВ на загальну суму понад 6,5 млн  грн.

Крім того, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора у червні 2021 року повідомлено про підозру ще трьом головним державним інспекторам митного поста «Столичний» Київської митниці Держмитслужби. Зафіксовано 21 епізод їх протиправної діяльності, внаслідок якої державний бюджет недоотримав акцизного податку та податку на додану вартість на загальну суму понад 5 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

кількість переглядів: 684