Ірина Венедіктова: Кропітка робота по самоочищенню системи продовжується - викрито на хабарі в 25 тис доларів США прокурора відділу на Запоріжжі (ФОТО)
16.07.2021

Прокурорами Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора викрито та затримано прокурора відділу однієї з окружних прокуратур Запорізької області на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, прокурор вимагав у особи 25 тис доларів США неправомірної вигоди за нестворення перешкод у фінансово-господарській діяльності приватного підприємства, що займається будівництвом житла, а також закриття кримінального провадження за фактом самоправства.

Його було затримано «на гарячому» під час одержання всієї суми хабара. Наразі вирішується питання щодо повідомлення прокуророві про підозру та обрання запобіжного заходу.

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що за час її перебування на посаді вже викрито та притягнуто до відповідальності близько 30 прокурорів і робота з очищення рядів триває.

«Кропітка робота по самоочищенню системи – це перманентний процес, без якого неможлива довіра до прокуратури  та її ефективність. Кожне таке викриття – сигнал для всіх прокурорів і правоохоронців, що ті, хто «продає» справи, обов’язково самі стануть фігурантами кримінальних проваджень. Корупції у нас не місце і ми не покриваємо своїх. Генінспекція Офісу Генерального прокурора виявляє і притягує до відповідальності тих, хто замість захищати закон, його зухвало порушує», - наголосила Ірина Венедіктова.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Мелітополі, за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 286