В Офісі Генпрокурора відбулася нарада з питань протидії злочинності та корупції в «Укрзалізниці» (ФОТО)
15.07.2021

Під головуванням заступника Генерального прокурора Ігора Мустеци відбулася робоча нарада з питань протидії злочинності та корупції в Акціонерному товаристві «Укрзалізниця». Участь у ній взяли Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства «Українська залізниця», розслідування фактів можливої бездіяльності, порушення законодавства України органами управління зазначеного підприємства, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників Юлія Гришина, народні депутати-члени ТСК, керівники структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора та представники Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Державного бюро розслідувань.

Активізація розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, пов’язаних із корупцією, розкраданнями і розтратою бюджетних коштів і державного майна в Акціонерному товаристві «Укрзалізниця» та координація зусиль всіх правоохоронних органів дозволить зберегти державне підприємство і притягнути до відповідальності всіх причетних до злочинної діяльності осіб. Серед проблемних питань для комплексного вирішення цих завдань – недотримання розумних строків при проведенні слідчих та процесуальних дій, довготривале проведення судових експертиз, незабезпечення дієвого відомчого контролю.

Офісом Генерального прокурора приділяється особлива увага питанням забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, пов’язаних із корупцією, розкраданнями і розтратою бюджетних коштів та державного майна в Акціонерному товаристві «Укрзалізниця».

У контексті співпраці з ТСК вивчено кримінальні провадження, які стосуються господарської діяльності товариства, у ряді проваджень змінено підслідність та вжито заходи представницького характеру. У межах кримінальних проваджень задоволено 5 позовів щодо стягнення збитків на користь АТ «Укрзалізниця» та його підпорядкованих суб’єктів на 712,5 тис гривень. До суду подано також 8 позовів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевої влади, за якими протиправно вилучалися з користування АТ «Укрзалізниця» земельні ділянки на суму майже 6 млн грн, з яких 7 задоволено, 1 перебуває на розгляді.

Окрім того, прокурорами упродовж 2015 – 2021 років пред’явлено 12 позовів про стягнення з АТ «Укрзалізниця» та її філій майже 8,7 млн грн збитків. Позови стосувалися стягнення шкоди, заподіяної унаслідок незаконної порубки дерев на землях, наданих у користування товариству та його підпорядкованим суб’єктам для здійснення господарської діяльності, відшкодування заборгованості за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом, який використовується підприємствами залізничної галузі, а також збитків, завданих незаконним видобутком надр. На цей час 11 позовів задоволено, судові рішення виконані на суму 2,5 млн грн, 1 позов перебуває на розгляді.

За результатами наради вирішено розробити спільний для всіх правоохоронних органів комплекс заходів із посилення боротьби із корупцією та ліквідацією схем розкрадання майна «Укрзалізниці».

Пріоритетним має стати посилення взаємодії між правоохоронним органами та органами контролю, зокрема Державною податковою службою України, передусім з питань забезпечення оперативного реагування зазначеної служби на факти поставок на УЗ товарів із завищеною вартістю, ухилення від сплати податків, і негайного інформування правоохоронних органів про виявленні порушення, в тому числі за ознаками розкрадання майна.

  

  

  

  

  

 

 

кількість переглядів: 1801