Зловживання із землею вздовж берегової лінії Київського водосховища – викрито службовців райдержадміністрації (ФОТО)
05.07.2021

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом шахрайства та зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364 КК України).  

За даними слідства, службові особи Вишгородської райдержадміністрації, діючи всупереч встановленому законом порядку та в інтересах третіх осіб, упродовж січня-липня 2020 року незаконно змінили правовий статус та цільове призначення земельної ділянки площею 56 га, яка перебуває у постійному користуванні ДП «Вищедубечанське лісове господарство», із земель лісогосподарського призначення на землі для індивідуального дачного будівництва. У подальшому планувалося передати ділянку у приватну власність 305 фізичним особам для подальшої забудови.

Правоохоронцями спільно з прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури проведено ряд обшуків та вилучено документацію, яка стосується незаконних дій.

Також за клопотанням прокурорів накладено арешт на земельну ділянку лісового фонду площею 56 га вздовж берегової лінії Київського водосховища, яка є предметом вчинення кримінальних правопорушень.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР за оперативного супроводу Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1148