Генпрокурор провела на Донеччині нараду з керівниками обласних прокуратур щодо протидії безпековим викликам (ФОТО)
25.06.2021

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова у м. Костянтинівка Донецької області провела нараду із керівниками прокуратур областей, які перебувають в епіцентрі зони проведення операції Об’єднаних сил та межують із нею. Були заслухані звіти Донецької, Луганської Дніпропетровської та Запорізької обласних прокуратур, а також Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил.

Звітування відбулося в розвиток піднятого Президентом України на засіданні Ради національної безпеки і оборони України безпекового питання в регіонах, близьких до зони збройного конфлікту.

«Поза сумнівом, що робота в умовах прифронтової території є дійсно надзвичайно складною. Також усі розуміють виклики, що весь цей час стоять перед областями, які межують із зоною проведення операції Об’єднаних сил, та мають ледь не щодня протидіяти проявам антидержавної діяльності та запобігати спробам дестабілізації і тероризму.  В умовах триваючої збройної агресії зусилля правоохоронців цих регіонів й надалі повинні спрямовуватися насамперед на протидію та ефективне розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, фактів диверсій і терористичних актів», - підкреслила Генпрокурор.

Ірина Венедіктова наголосила, що системною має залишатися робота з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту та пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

«Це складні і багатоепізодні провадження, що потребують  спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Протидія таким злочинам, безумовно, є пріоритетом кожної демократичної держави. Системно має здійснюватися робота зі збору доказів порушень законів та звичаїв війни, насамперед щодо цивільного населення, а її результати – лягти в основу повідомлень до Міжнародного кримінального суду», - зазначила Генпрокурор.  

Вона додала, що міжнародні та неурядові громадські організації неодноразово у своїх звітах вказували на наявні проблеми у виявленні і фіксації фактів сексуального насильства, вчиненого в умовах збройного конфлікту. Враховуючи латентний характер злочинів цієї категорії, Ірина Венедіктова звернула увагу прокурорів на особливості розслідування фактів сексуального насильства як воєнних злочинів.

Генпрокурор відзначила, що протидія злочинам проти громадської безпеки та громадського порядку наразі є недостатньо ефективною.

«Правоохоронцями, зважаючи на події на Сході України, який є ключовим центром постачання зброї, вибухових речовин і боєприпасів на всю територію України, повною мірою не припинено поширення їх незаконного обігу та подальше використання для вчинення злочинів, зокрема у громадських місцях. Завдяки вжитим скоординованим заходам органів прокуратури та правопорядку вдалося досягти зменшення кількості таких правопорушень, але наша активність не повною мірою відповідає інтересам суспільства і держави», - заявила Генпрокурор.

Ірина Венедіктова також зорієнтувала керівників прокуратур на перекриття незаконних каналів потрапляння підакцизних товарів на підконтрольну Уряду територію, викриття пунктів продажу контрафактної продукції, реалізації пального на автозаправних станціях, місць зберігання незаконно переміщеної продукції та її вилучення з обігу.

Керівників прокуратур Запорізької та Дніпропетровської областей, де зосереджений потужний промислово-економічний потенціал та функціонує низка бюджетоутворюючих підприємств, Генпрокурор закликала зосередити увагу на контролі за додержанням вимог законодавства у бюджетній сфері.

Ключовими орієнтирами для органів прокуратури також залишаються ефективна протидія організованій злочинності, попередження, викриття та належне розслідування корупційних правопорушень, щодо справляння митних платежів, сплати податків, у сфері земельних правовідносин.

кількість переглядів: 2249