Генпрокурор взяла участь у відкритті на Донеччині Консультативного центру з впровадження корекційних програм для кривдників
25.06.2021

Генпрокурор Ірина Венедіктова здійснює робочу поїздку на Донбас з метою проведення наради, під час якої заслухає звіти керівників обласних прокуратур, ключовим завданням яких є протидія посяганням на територіальну цілісність і недоторканність держави. Обговорюватиметься стан протидії злочинності в регіонах та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту або пов’язаних зі збройною агресією. 

В рамках візиту Генпрокурор взяла участь у відкритті Консультативного центру з впровадження корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім'ї, в Костянтинівській міській територіальній громаді.

Консультативний центр для роботи з кривдниками створили у приміщенні  Костянтинівського відділу №2 Краматорського районного управління поліції ГУ Нацполіції в Донецькій області.  Тут функціонує спеціально обладнаний кабінет для роботи психологів із тими, хто вчиняє насильство у сім’ї.  

У  2020 році м. Костянтинівка стало одним з 15 учасників програми «Міста, вільні від домашнього насильства». Створення спеціалізованої служби такого формату відбувалося у співпраці з Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Генпрокурор зазначила, що цьогоріч протидію кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством визначено пріоритетом роботи органів прокуратури. Водночас, важливими кроками на шляху до подолання цієї глобальної проблеми є не лише притягнення кривдників до встановленої законом відповідальності, а й робота з ними, спрямована на їх виправлення.

«Особи, які вчиняють домашнє насильство, не завжди усвідомлюють власну протиправну поведінку та не можуть реально оцінити негативні наслідки для своєї родини. І тут важливо допомогти кривдникам зрозуміти суспільну небезпечність їхніх діянь та сформувати у них нову неагресивну психологічну модель поведінки у приватних стосунках. Тож відкриття сьогодні Консультативного центру з впровадження відповідних програм для таких осіб – є важливим кроком для викорінення цього ганебного явища та налагодження позитивного психологічного клімату в сім’ях», - наголосила Генпрокурор.

Завданням центру буде, зокрема, протидія повторному домашньому насильству. Для Донецької області це перший заклад такого формату та спрямування.

В регіоні підготували 53 фахівці-психологи, які можуть надавати послуги з проведення корекційних програм для виправлення насильницької поведінки кривдників. Для їх направлення на проходження корекційних програм буде посилено міжвідомчу координацію правоохоронних та судових органів.

Ірина Венедіктова повідомила, що планується запровадження спеціалізації прокурорів щодо здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях цієї категорії та вже розробляються стандарти роботи з орієнтацією на кращі міжнародні практики.

Також прокуратура  тісно взаємодіє з громадськими організаціями, завданням яких є захист від домашнього та ґендерно зумовленого насильства.  А у рамках стратегічного пріоритету «Відкрита прокуратура», створюються секторальні робочі групи, де триває регулярна практична робота з профільними об’єднаннями.

кількість переглядів: 790