Офіс Генпрокурора та МЗС скоординують зусилля щодо повернення вкрадених активів з-за кордону (ФОТО)
16.06.2021

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорили питання повернення з-за кордону активів, що належать Україні та були незаконно привласнені колишніми високопосадовцями і пов’язаними з ними фізичними та юридичними особами.

«Наразі в іноземних юрисдикціях заблоковані понад 360 мільйонів доларів, виявлені під час розслідування кримінальних проваджень лише щодо двох колишніх високопосадовців та одного бізнесмена-ексдепутата. Українські активи виявлені у США, Латвії, Литві, Ліхтенштейні, Швейцарії, Антигуа і Барбуді тощо. Всюди в цих коштів різний статус, але завдання в нас одне – повернути їх у державу. Ми маємо задіяти всі зусилля - міжнародне правове співробітництво у кримінальних провадженнях, пов’язаних з корупцією та відмиванням коштів, а також дипломатичний діалог задля активізації цих процесів», – наголосила Ірина Венедіктова.

«Реальна та ефективна боротьба з корупцією залишається одним з ключових пріоритетів Президента Зеленського і всієї команди. Глава держави поставив чітке завдання: повернути Україні вкрадені за роки незалежності активи. Водночас, корупціонери не лише обкрадали державну скарбницю, але і активно ховали привласнені активи за кордоном. Тому без залучення Міністерства закордонних справ тут не обійтися. Ми домовилися із Офісом Генпрокурора докласти додаткових зусиль задля пошуку та виявлення за кордоном незаконно привласнених активів і переговорами з іноземними державами щодо способів їхнього повернення», - заявив Дмитро Кулеба.

Керівники домовилися про координацію зусиль відомств у сфері виявлення та повернення вкрадених коштів, прихованих за кордоном. Офіс Генпрокурора та МЗС також ініціюватимуть укладення міжурядових угод про умови повернення конфіскованих активів.

 

 

кількість переглядів: 520