Смертельна пожежа в будинку для літніх людей — судитимуть чотирьох осіб
15.06.2021

Харківською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 270 КК України).

За даними слідства, 21 січня 2021 року в двоповерховій будівлі, розташованій у Холодногірському районі Харкова, сталася пожежа. Будинок незаконно використовувався для розміщення людей похилого віку, як геріатричній пансіонат. Її причиною стало порушення вимог пожежної безпеки, як при будівництві так і при експлуатації будівлі. У результаті пожежі 15 осіб загинули.

Серед обвинувачених — власник домоволодіння, орендар будинку та його дружина — директорка закладу і адміністратор, який координував роботу пансіонату та при цьому не був офіційно працевлаштований.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Харківській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде дове дено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 349