Керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури взяв участь у форумі «Україна 30. Екологія»
10.06.2021

Керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Олексій Мельник взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія», на якому розглянуто актуальні питання захисту довкілля та створення ефективної системи екологічного контролю.

Під час виступу Олексій Мельник наголосив, що для кримінально-правового переслідування, пеналізації або криміналізації тих чи інших правопорушень повинні враховуватися не лише їх вид і поширеність, але й соціальна реакція - їх оцінка суспільством і державою.

Зважаючи на високий рівень латентності кримінальних правопорушень цієї категорії, надзвичайно корисною для виявлення екологічних правопорушень є співпраця не тільки між державними органами, але і ефективна взаємодія з громадянами, громадськими організаціями, засобами масової інформації.

Запорукою притягнення винних до відповідальності є своєчасне виявлення кримінально-караних правопорушень, належна фіксація протиправної діяльності органами державного контролю та органами правопорядку. При цьому повинен бути забезпечений комплексний підхід, який полягає не лише в притягненні винних до адміністративної чи кримінальної відповідальності, а й відшкодуванні ними завданої природі шкоди.

Зокрема, необхідно цивільно-правовими заходами відновлювати становище, яке існувало до порушення, а у разі неможливості це зробити – компенсувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу.

Прокурорів, які здійснюють функції процесуального керівництва у кримінальних провадженнях та представництва інтересів держави у суді орієнтовано саме на виконання цих завдань.

Також під час виступу Олексій Мельник звернув увагу на важливості виявлення не поодиноких та дріб’язкових порушень, а перш за все незаконної діяльності організованої злочинності, діями якої державі заподіюються багатомільйонні збитки, замовників, незаконних каналів збуту і контрабанди.

Для виконання цієї мети в Офісі Генерального прокурора 17 березня 2021 року на спільній нараді за участі керівників правоохоронних органів і органів державного контролю було визначено конкретні заходи, які повинні сприяти її досягненню.

 

кількість переглядів: 804