Понад 48,6 млн грн збитків державі незаконним видобуванням корисних копалин – підозрюють підприємця
11.06.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора керівнику суб’єкта господарювання повідомлено про підозру за фактами порушення правил охорони або використання надр та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, з травня 2017 року по березень 2018 року посадові особи підприємства організували незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, скориставшись бездіяльністю першого заступника Голови Державної служби геології та надр України, який не проконтролював виконання наказів Держгеонадр про припинення таких робіт цим суб’єктом господарювання. Таким чином підприємство видобуло понад 191 тонну вогнетривких та тугоплавких глин з родовища «Видне», заподіявши державі понад  48,6 млн грн збитків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням ДБР.

Обвинувальний акт стосовно першого заступника Голови Державної служби геології та надр України вже скеровано до суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком.

 

 

кількість переглядів: 357