Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілася із представниками Національної спілки журналістів України
10.06.2021

У четвер, 10 червня 2021 року, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілася із представниками Національної спілки журналістів України. Участь у заході взяли заступник Генерального прокурора Ігор Мустеца, керівник Черкаської обласної прокуратури Олександр Воронін, представники Офісу Генерального прокурора та Черкаської обласної прокуратури.

Учасники обговорили питання захисту прав журналістів під час здійснення ними професійної діяльності. Генеральний прокурор зазначила, що за Рекомендаціями парламентських слухань, що стосувалися безпеки діяльності журналістів в Україні, в Офісі Генпрокурора було створено робочі та міжвідомчі робочі групи, а також регулярно заслуховується стан досудового розслідування проваджень за фактами кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів.

Одним із таких пріоритетних кейсів є розслідування справи про вбивство черкаського журналіста Вадима Комарова.

Під час зустрічі прокурори надали представникам НСЖУ інформацію про стан досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо цього резонансного злочину. На даний час проведено 1710 допитів, 25 судових експертиз – судово-медичних, молекулярно-генетичних, комп’ютерно-технічних та комплексних, більше 200 негласних слідчо-розшукових дій, проаналізовано записи з понад 100 камер, відпрацьовано тисячі телефонних дзвінків абонентів, які перебували в час вчинення вбивства в межах території де воно сталося. Разом з експертами також складено імовірний психологічний портрет вбивці. Також було озвучено основні версії, які розглядалися слідством, і складнощі, які вплинули на хід досудового розслідування.

«Зроблено дійсно багато, але мусимо визнати, що результатом буде лише розкриття злочину. Увага до кожної такої справи з боку журналістської спільноти може дійсно допомогти – нам важлива вся інформація. Ми зараз налагоджуємо механізм якнайшвидшого отримання даних щодо фактів переслідування та перешкоджання професійній журналістській діяльності. Вже відбулися секторальні робочі зустрічі щодо конкретних кейсів, на яких обговорюється вся проблематика таких справ. Разом з тим, ми зацікавлені у розробці і проведенні спільних навчальних заходів. Через обмін досвідом прокурори могли б вчитися, яким чином співпрацювати з представниками ЗМІ, розуміти специфіку їх роботи, що допоможе і в розслідуваннях відповідних справ. Журналісти  ж можуть дізнатися, яка інформація може бути отримана в рамках того чи іншого кримінального провадження, а яка не підлягає розголошенню», – наголосила Ірина Венедіктова. 

Представники Національної спілки журналістів України наголосили на важливості підтримання зв’язку і об’єднання зусиль всіх правоохоронних органів, щоб справедливе покарання отримали ті, хто вчиняють напади на журналістів. Також вони підтримали ініціативу долучення до співробітництва у будь-яких запропонованих форматах з метою захисту прав журналістів.

 

кількість переглядів: 1053