Спроба вчинення терористичного акту – на Луганщині затримано завербованого ФСБ РФ громадянина України
07.06.2021

За процесуального керівництва управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури у ході спецоперації попереджено вчинення терористичного акту та затримано агента ФСБ Російської Федерації.

За даними слідства, громадянин України проходив військову службу у лавах так званої «народної міліції ЛНР» та з 2020 року був завербований співробітниками ФСБ РФ для виконання розвідувально-підривної діяльності на території України. З метою виконання завдання він через пособників намагався отримати таємну інформацію наукового інституту м. Харкова щодо новітньої військової техніки та програм розробок використання безпілотних літальних апаратів, однак одного з його спільників у лютому 2021 році було затримано. Продовжуючи свою протиправну діяльність, чоловік прибув з території РФ до міста Сєвєродонецька, де планував здійснити терористичний акт шляхом закладення саморобного вибухового пристрою, заздалегідь підготовленого кураторами ФСБ РФ, до автомобіля керівника інституту.

Правоохоронці затримали громадянина в порядку ст. 208 КК України після закладення та спроби приведення в дію вибухівки. Наразі йому повідомлено про підозру у вчиненні закінченого замаху на вчинення терористичного акту (ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 258 КК України). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Заходи з викриття здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях та співробітниками Департаменту контррозвідки СБУ.

кількість переглядів: 1452