Незаконні дозволи на зброю – у створенні злочинної організації підозрюють колишнього посадовця Нацполіції (ФОТО)
03.06.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри колишьому першому заступнику начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України у створенні та керівництві злочинною організацією із використанням службового становища з метою систематичного одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, перший заступник керівника Департаменту Нацполіції у 2014 році створив, очолив та здійснював керівництво злочинною організацією, до складу якої увійшли працівники правоохоронних органів, дозвільних служб в областях, а також цивільні особи – працівники та власники магазинів із продажу зброї.

Учасники злочинної організації за грошову винагороду здійснювали оформлення та видачу громадянам дозволів на придбання та зберігання зброї різного типу, а також продовження термінів дії дозволів на право зберігання і носіння зброї її власникам.

Слідством встановлено понад 400 фактів видачі різного роду дозволів на придбання, користування мисливською гладкоствольною, нарізною, холодною зброєю, а також пристроїв споряджених гумовими чи аналогічними метальними снарядами несмертельної дії. Вартість «послуги» за отримання одного дозволу становила 5-10 тис грн. Протягом місяця посадовці встигали оформляти понад 200 незаконних дозволів.

Наразі досудове розслідування триває, керівнику злочинної організації та чотирьом її учасникам обрано запобіжні заходи. Офісом Генерального прокурора Міністерству внутрішніх справ доручено анулювати незаконно видані дозволи та вилучити зброю у її власників.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Києві, за оперативного супроводу СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1138