Справи Майдану: Перешкоджання журналістській діяльності – повідомлено про підозру діючому співробітнику Нацполіції
02.06.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру колишньому старшому інспектору з особливих доручень відділу організації служби управління громадської безпеки Головного управління МВС України в м. Києві – діючому співробітнику Національної поліції України. Йому інкримінується умисне, на виконання явно злочинного наказу, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 1 ст. 171 КК України).

За даними слідства, 18 лютого 2014 року підозрюваний, перебуваючи в центральній частині м.Києва та діючи спільно зі співробітниками міліції особливого призначення «Беркут», перешкоджав проведенню зібрань громадян, а також незаконно затримав кореспондента та оператора «5 каналу», застосовувавши насильство. В результаті таких протиправних дій правоохоронця журналістам були спричинені тілесні ушкодження, окрім того, була пошкоджена відеокамера та інше професійне обладнання.

Наразі вирішується питання щодо звернення до суду з клопотанням про відсторонення підозрюваного від посади та застосування запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 704