Генеральний прокурор зустрілася з представниками Американської торговельної палати в Україні (ФОТО)
24.05.2021

У понеділок, 24 травня 2021 року, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілася з представниками Американської торговельної палати в Україні. Під час зустрічі учасники підвели підсумки річної співпраці щодо захисту прав інвесторів, а також шляхи вирішення завдань у цій сфері.
Серед пріоритетних напрямів, в яких за рік прокуратурі вдалося досягти зрушень, питання протидії підробленню лікарських препаратів, незаконному використанню знаків для товарів, надання оцінки законності переоглядів товарів на митниці за дорученнями правоохоронних органів.

«Захист інвестицій – це захист інтересів суспільства і держави. Проте при вирішенні цих важливих завдань нам потрібно дотримуватись балансу між захистом прав бізнесу та необхідністю реагувати там, де є об’єктивні чинники, що можуть свідчити про порушення закону. В усіх питаннях ми саме на боці закону і тільки такий прозорий підхід дозволить нашій країні бути інвестиційно привабливою», – наголосила Ірина Венедіктова.

Представники Американської торговельної палати в Україні, в свою чергу, подякували за підтримку та реальні результати роботи створеного в Офісі Генерального прокурора спеціального підрозділу щодо захисту інвестицій. Рік тому палата звернулась до прокуратури з 26 проблемними питаннями, що стосуються великих компаній-інвесторів, частину з них вже вдалося вирішити.

«Нам треба повертати довіру до інституції і певна, що сфера захисту інвестицій один із ключів до цього. В багатьох провадженнях нам довелося змінити орган слідства, прийняти кінцеві законні рішення, ми перевіряємо роботу правоохоронців, щоб не допускати тиску на бізнес. Зараз на фініші розробка стандарту захисту інвесторів в діяльності прокурора. Ми постійно вдосконалюємо свої підходи, розвиваємо нові напрями роботи, спеціалізацію прокурорів, щоб змінюватися заради високих результатів», – резюмувала Генеральний прокурор.

Загалом на контролі Офісу Генерального прокурора наразі перебуває 37 кримінальних проваджень, в яких предметом перевірки є можливі порушення прав інвесторів.

 

кількість переглядів: 1013