Викрито міжнародну злочинну групу, яка через Інтернет намагалася продати до Індії фейкову вакцину Pfizer
11.05.2021

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва викрито групу осіб, які організували шахрайську схему заволодіння грошовими коштами іноземних громадян під виглядом поставки вакцини виробництва компанії «Pfizer» проти COVID-19 до інших країн (ч. 3 ст. 190 КК України).

За даними слідства, до складу цієї групи входили громадяни України, РФ, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Вони створили Інтернет-сайт, орієнтований на індійських споживачів, та розмістили на ньому оголошення про можливість поставляти вакцину від «Pfizer». При цьому в оголошенні зазначалося про функціонування мережі підприємств, зареєстрованих на території України, що начебто мають відповідну ліцензію на виготовлення та продаж вакцини.

З метою створення у покупців хибної уяви про наявність вакцини та законність дій, учасники злочинної групи надавали підроблені гарантійні листи від українських банків із зазначенням розрахункових рахунків, відкритих на громадян України, для переведення коштів. Вартість фейкової вакцини становила 250 доларів США.

В межах розслідування у кримінальному провадженні окружною прокуратурою спільно з Подільським управлінням поліції ГУ Нацполіції в м. Києві, у взаємодії з іншими правоохоронними органами, а також за сприяння МОЗ України та компанії «Pfizer», групу осіб викрито на етапі отримання авансових платежів.

Сума збитків та кількість ошуканих іноземних громадян встановлюються.

Також тривають заходи щодо встановлення всіх учасників злочинної групи, частина з яких перебуває поза межами України.

кількість переглядів: 875