Авіакатастрофа АН-26 під Харковом – підозрюються ще троє військовослужбовців (ФОТО)
30.04.2021

Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил спільно зі слідчими Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру ще трьом військовим службовим особам у кримінальному провадженні за фактом катастрофи літака АН-26 поблизу м. Чугуїв Харківської області 25 вересня 2020 року, в результаті якої загинуло 26 військовослужбовців.

Заступник командира військової частини А4104 з льотної підготовки та ще один заступник командира підозрюються у порушенні правил підготовки та проведення польотів, а також недбалому ставленні до військової служби (ст. 416, ч. 3 ст. 425 КК України).

Депутату Харківської обласної ради, який на час катастрофи виконував обов’язки начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, повідомлено про підозру у недбалому ставленні до військової служби (ч. 3 ст. 425 КК України).

Всім їм вручені також клопотання про обрання запобіжних заходів. Сторона обвинувачення у суді проситиме про застосування до них домашнього арешту.

Крім того, на підставі додатково зібраних доказів та експертиз про зміну раніше повідомлених підозр повідомлено Командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України, колишньому командиру військової частини А4104 та колишньому керівнику управління польотами на аеродромі «Чугуїв», які не забезпечили безпеку польотів на ввірених їм напрямках за посадами.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні планується завершити вже у травні 2021 року.

кількість переглядів: 1174