Незаконні суцільні рубки лісу на 13 млн грн — підозрюють посадовців на Київщині (ФОТО)
28.04.2021

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру екскерівнику та службовим особам одного з лісогосподарських державних підприємств, а також посадовцю одного з територіальних органів Держлісагентства України за фактами незаконної порубки лісу, вчиненої повторно, за попередньою змовою групою осіб та службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2, ч.4 ст.246, ч. 2 ст.367 КК України).

За даними слідства, з 2018 по 2020 рік лісничими здійснювались незаконні суцільні санітарні рубки без проведення оцінки впливу на довкілля та отримання відповідного висновку. Вони вносили неправдиві відомості у документацію для отримання лісорубних квитків та забезпечували безпідставне дроблення однорідних лісових ділянок площею не більше 1 га, що давало їм можливість скористатися спрощеною процедурою, яка не вимагає отримання висновку від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. В подальшому, представники лісогосподарського підприємства погоджували документацію з неправдивими даними у відповідному контролюючому органі, посадовці якого систематично проявляли службову недбалість та затверджували ці документи.

Шкода, завдана державі внаслідок цих маніпуляцій становить майже 13 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної із небезпечними матеріалами Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 825