Зловживання службовим становищем службовцями Держгеокадастру – проведено ряд обшуків
23.04.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора в рамках розслідування фактів зловживання службовим становищем службовими особами Держгеокадастру в Донецькій області (ч. 2 ст. 364 КК України), Головним слідчим управлінням Нацполіції України спільно з СБУ проведено ряд обшуків на території трьох областей у підрозділах Держгеокадастру, офісних приміщеннях та місцях проживання фігурантів кримінального провадження.

За даними слідства, службовці Держгеокадастру в Донецькій області, будучи обізнаними у кількості найбільш економічно привабливих земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Донецької області здійснювали оформлення на підставних осіб, видавали дозвільні накази на розробку проектів землеустрою щодо відведення в оренду земельних ділянок державної власності з цільовим призначенням – для городництва, що перебувають у запасі за межами населених пунктів.

Під час слідчих дій виявлено та вилучено накази за 2020-2021 роки, на підставі яких передано землі за межами населених пунктів в оренду під городництво невстановленим фізичним особам, клопотання про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду, положення про управління, накази про призначення відповідальних осіб, їх функціональні обов’язки, а також чорнові записи щодо незаконного виділення земельних ділянок та матеріали, що можуть свідчити про організацію незаконного відчуження земель, які входять в сферу управління Держгеокадастру.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1254