Генпрокурор обговорила з делегацією Консультативної місії ЄС в Україні пріоритети роботи прокуратури (ФОТО)
13.04.2021

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч з Головою Консультативної місії ЄС в Україні Антті Хартікайненом. Сторони обговорили питання сталої співпраці та сфери, у яких взаємодія буде найбільш ефективною.

Ірина Венедіктова розповіла про успішне завершення етапу атестації прокурорів всіх рівнів та подальші кроки вдосконалення роботи оновленої прокуратури.

«Вдосконалення - безперервний процес. Ми закінчили масштабне кадрове очищення і продовжуємо розвиватися. Зараз ми запускаємо багато нових механізмів, серед яких розробка системи оцінювання прокурорів, впровадження єдиних стандартів роботи, удосконалення дисциплінарних процедур», - підкреслила Ірина Венедіктова.

Генеральний прокурор зауважила, що з 1 вересня мають запрацювати дисциплінарна комісія та органи прокурорського самоврядування, тому для сучасної прокуратури надзвичайно важливо розробити стандарти та гайдлайни, які допомагатимуть прокурорам у щоденній роботі залишатися високопрофесійними та незалежними.

«Ми прагнемо якісних змін, бо будуємо сучасну і сильну інституцію. Головна її цінність – люди: ті, права яких ми захищаємо, і ті, які мають ефективно захищати – самі прокурори. Тому всі зусилля маємо спрямувати на розвиток кадрового потенціалу – дієвих доброчесних професіоналів. Крім цього важливо подбати про функції саморегулювання – запустити роботу Ради прокурорів, конференції прокурорів та дисциплінарної комісії», - додала Генпрокурор.
Антті Хартікайнен поінформував, що Консультативна місія ЄС готова і надалі надавати підтримку та залучати кращих експертів для допомоги у розвитку прокуратури, підвищенні її ефективності та зміцненні незалежності.

У ході зустрічі Ірина Венедіктова наголосила на пріоритетних напрямах роботи прокуратури, серед яких антикорупційна боротьба, протидія екологічним злочинам, домашньому насильству, захист інвестицій.

«Три найболючіші проблеми нашої країни - війна, корупція та екологія. Ми намагаємося підійти до кожної з них комплексно. В наших планах запровадження спеціалізації прокурорів, їх постійне навчання, а також стандартизація процесів роботи щодо окремих категорій проваджень. Зокрема зараз ми працюємо над такими нормами у сфері захисту інвестицій», - наголосила Генпрокурор.

Для ефективної роботи на всіх напрямах потрібно також поповнювати кадровий потенціал. Офіс Генпрокурора заручився підтримкою КМЄС в питанні добору в нові окружні прокуратури, який невдовзі стартує. На першому етапі очікується заповнення майже 500 вакансій по всій країні.

кількість переглядів: 1502