24,3 млн грн збитків державі - судитимуть директора торгової біржі (ФОТО)
08.04.2021

Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора торгової біржі за фактом зловживання повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у жовтні 2019 року Фондом гарантування вкладів фізичних осіб проведено аукціон з продажу пулу активів юридичних осіб, які перебувають на балансі чотирьох неплатоспроможних банків. Однак, переможець торгів не виконав взятих на себе зобов’язань – не перерахував кошти за придбаний лот та не уклав договір купівлі-продажу активів.

Зважаючи на те, що службовими особами торгової біржі до участі в аукціоні цього учасника допущено без сплати гарантійного внеску, без банківської гарантії та не перераховано кошти від забезпечення виконання зобов’язань, державі в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб завдано 24,3 млн грн збитків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України та Головного оперативного управління ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

кількість переглядів: 541