Підбурювання до надання 100 тис доларів США хабара - Генеральний прокурор підписала повідомлення про підозру двом адвокатам (ФОТО)
07.04.2021

Генеральний прокурор підписала повідомлення про підозру двом адвокатам, викритим напередодні при отриманні неправомірної вигоди для подальшої передачі суддям ОАСК. Вони підозрюються у підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 КК України).

За даними слідства, адвокати, один із яких є близьким родичем голови ОАСК, за 100 тис доларів США обіцяли вирішити питання із суддями Окружного адміністративного суду м. Києва про прийняття позитивного рішення у справі за позовом суб'єкта господарювання.

Адвокатів було викрито 6 квітня 2021 року. За місцем виявлення предмету неправомірної вигоди також знайдено предмети, ззовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Також виявлено готівкові кошти: понад 3,7 млн дол США, 840 тис євро, 20 тис фунтів, 230 тис грн і 100 шекелів.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюють прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора. Досудове розслідування детективи Національного антикорупційного бюро України.

Примітка: Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 863