Заволодіння шахрайським шляхом мільйонами гривень громадян – підозрюють трьох членів організованої групи (ФОТО)
02.04.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру трьом членам організованої групи за фактом шахрайства (ч. 3, 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, вони ошукували громадян України за схемою перевипуску SIM-карт мобільних операторів зв’язку. Встановлено, що у розпорядженні учасників організованої групи були бази даних клієнтів мобільних операторів зв’язку та банківських установ, які діють на території України. Використовуючи цю інформацію, вони здійснювали віддалене несанкціоноване відновлення або перевипуск активних SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку, що належать фізичним особам та використовуються ними для авторизації в сервісах онлайн-банкінгу.

Потім вони отримували незаконний доступ до онлайн-банкінгу банківських установ, які здійснюють свою діяльність на території України, шляхом одержання відповідних SMS-повідомлень про відновлення втраченого паролю, на попередньо викрадений в особи номер телефону, для авторизації в цих сервісах. Після отримання доступу до онлайн-банкінгу громадян вони мали можливість переказувати грошові кошти з їхнього карткового рахунку на підконтрольні банківські рахунки членам організованої групи для подальшого обготівкування.

Викрадені персональні дані громадян також використовувалися для оформлення онлайн-кредитів.

У такий спосіб організована група заволоділа мільйонами гривень громадян.

Викрито членів організованої групи прокурорами спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України, оперативними працівниками Департаменту кіберполіції Нацполіції України та Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

Наразі одночасно проведено понад 20 обшуків у домоволодіннях і транспортних засобах на території м. Києва, Дніпропетровської та Полтавської областей, під час яких виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи, які використовувались учасниками організованої групи для вчинення злочинів.

Досудове розслідування триває, проводяться першочергові слідчі дії та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1362