Заволодіння майже 30 млн грн на неякісних засобах захисту від COVID-19 – судитимуть експосадовців Закарпатської ОДА та керівників товариств (ФОТО)
31.03.2021

Закарпатською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх посадовців Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), та двох керівників товариств за фактом заволодіння майном загальною вартістю 29,6 млн грн, шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, один із місцевих підприємців уклав із Департаментом охорони здоров’я Закарпатської ОДА договір на постачання захисних масок, костюмів та респіраторів. При цьому, серед інших документів, подав і декларацію про відповідність товарів встановленим вимогам.

До протиправної діяльності директор товариства залучив пособницю – директорку товариства, яке займалося виробництвом одягу. Воно виготовляло костюми біологічного захисту, не маючи при цьому необхідної матеріально-технічної бази.

Водночас, колишні керівники Департаменту Закарпатської ОДА проявили службову недбалість, уклавши договори із підприємцем і закупивши в нього медичні вироби неналежної якості. Їх невідповідність встановленим державним стандартам та вимогам до такої продукції підтверджена результатами експертиз. Більше того, встановлено, що директор товариства значно завищив ціну захисних костюмів – на 12 млн грн.

За процесуального керівництва обласних прокурорів слідство у провадженні здійснювали співробітники управління Нацполіції в Закарпатській області за оперативного супроводу управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР Нацполіції України та Служби безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 612