Шахрайство з нерухомістю та відмивання доходів на майже 9 млн грн - судитимуть організатора та членів злочинної групи на Одещині (ФОТО)
30.03.2021

За даними слідства, колишній слідчий поліції Одещини, який розслідував кримінальні провадження, пов’язані з шахрайством з нерухомістю, спланував та втілив в життя злочинну схему з придбання шахрайським шляхом низки об’єктів нерухомості. Він залучив до злочинної діяльності інших співучасників, у тому числі діючого адвоката.

Схема полягала у тому, що на підставі документів, до яких вносились недостовірні відомості, об’єкти нерухомості реєструвались в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на підставних осіб, які у свою чергу реалізовували їх третім особам.

Потенційними жертвами були громадяни, які придбали квартири у новобудовах, але не встигли зареєструвати за собою право власності. Інформацію члени групи отримували з державних електронних реєстрів та від інших учасників ринку нерухомості.

Всього у період з лютого 2018 року спільники заволоділи щонайменш 10 об’єктами нерухомості в Одесі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління ДБР, розташованого у Миколаєві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 738