Повідомлено про підозру двом учасникам НЗФ РФ, які незаконно утримували українських громадян у підпільній в’язниці «Ізоляція»
30.03.2021

За процесуального керівництва управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області та в умовах збройного конфлікту, Донецької обласної прокуратури двом учасникам незаконного збройного формування РФ заочно повідомлено про підозру в участі у не передбачених законом воєнізованих формуваннях, порушенні законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року і по теперішній час так звані оперуповноважені підконтрольного РФ збройного формування «МГБ ДНР» систематично незаконно позбавляли волі цивільних осіб та утримували їх на території колишнього заводу «Ізоляція» в окупованому Донецьку.

Окрім того, підозрювані застосовували до громадян фізичне насилля та тортури, зокрема катування електричним струмом.

Досудове розслідування здійснюється співробітниками слідчого управління Головного управління Нацполіції в Донецькій області.

Наразі встановлено майже 40 цивільних постраждалих осіб, які утримувались у підпільній в’язниці «Ізоляція».

Загалом повідомлено про підозру 9 особам, причетним до незаконного утримання українських цивільних громадян та військових у підпільній катівні.

кількість переглядів: 732