16 тис дол США за вирішення земельних питань у Держгеокадастрі – у Києві викрито двох осіб
25.03.2021

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито двох осіб, які вимагали у громадянина неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення службовою особою Головного управління Держгеокадастру в м. Києві за (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України).

За даними слідства, двоє осіб, посилаючись на свої впливові зв’язки в управлінні Держгеокадастру, вимагали від громадянина 16 тис дол США за прийняття позитивного рішення з приводу поділу земельних ділянок на менші, шляхом присвоєння їм нових кадастрових номерів та отримання відповідних витягів.

Передача неправомірної вигоди здійснювалася у 4 етапи. Після отримання четвертої частини обумовленої суми у розмірі 5 900 дол США вказаних осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України. Наразі їм готується повідомлення про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

У межах слідства перевіряється причетність до злочину працівників Головного управління Держгеокадастру в м. Києві.

Викрито правопорушення прокурорами спільно зі слідчими слідчого управління Головного управління Нацполіції у м. Києві та працівниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 599