Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела онлайн зустріч з Віцепрезидентом Європейської Комісії Вєрою Юровою (ФОТО)
12.03.2021

У п’ятницю, 12 березня 2021 року, Ірина Венедіктова поспілкувалася з Віцепрезидентом Європейської Комісії з питань цінностей та прозорості Вєрою Юровою у режимі відео конференції.

Сторони обговорили ключові процеси, які наразі відбуваються в органах прокуратури та питання протидії корупції. Ірина Венедіктова наголосила, що антикорупційна боротьба – пріоритет №1 для української системи органів правопорядку.

«Ми рухаємось вперед і головним локомотивом у цій боротьбі має стати Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Наразі триває відкритий конкурс на зайняття адміністративних посад у САП. Наступного тижня відбудуться тестування кандидатів на знання законодавства та загальні здібності, після яких будуть проведені співбесіди та перевірка на поліграфі. І я рада, що ми, Офіс Генпрокурора, зробили все можливе, щоб цей процес був прозорим – люди могли бачити онлайн, які рішення приймає комісія. Всі їхні документи розміщені у вільному доступі на нашому вебсайті», – підкреслила Генпрокурор.

Віцепрезидент Європейської комісії Вєра Юрова, в свою чергу, відзначила високий рівень співпраці з Євросоюзом та швидкий поступ органів прокуратури в процесах розвитку і реформування.

«Ми розпочинали реформу перш за все заради повернення довіри. Ми атестували всіх прокурорів і зараз маємо бути в активному діалозі з суспільством. Нам треба шукати нові підходи і пояснювати людям, що ми і як ми робимо. І я орієнтую керівників прокуратур всіх рівнів, що довіра людей починається саме з них. Люди, які на місцях звертаються до органів прокуратури, судів та правоохоронних органів мають бути впевнені, що можуть отримати законні та справедливі рішення», – наголосила Генеральний прокурор.

Також сторони зупинились на питанні продовження санкцій ЄС стосовно колишніх високопосадовців та кроках, які дозволять досягти результатів та прогресу в розслідуванні проваджень стосовно них.

Крім цього Генпрокурор та Віцепрезидент Єврокомісії обговорили необхідність впровадження в Україні якісної судової реформи та перспективи діджиталізації правосуддя.

 

кількість переглядів: 981