Незаконна вирубка дерев на Харківщині зі збитками на 3,2 млн грн – судитимуть 15 осіб
05.03.2021

Харківською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 6 членів організованої групи за фактом незаконної порубки лісу (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України) та 9 їхніх пособників, серед яких 4 працівників поліції (ч.5 ст. 27, ч. 4 ст.246 КК України).

За даними слідства, протягом 2018-2020 років мешканці Харківської, Сумської та Чернігівської областей розробили схему незаконної порубки дерев на території Валківського та інших районів Харківської області. До цієї діяльності вони залучили працівників органів поліції. Правоохоронці систематично «кришували» діяльність «чорних лісорубів» — супроводжували автотранспорт, який перевозить незаконно зрубану деревину, надавали службову інформацію про заплановані заходи, направлені на виявлення та попередження вчинення злочинів, та вживали інші заходи щодо усунення перешкод для вчинення протиправної діяльності.

Згідно висновку експертизи встановлено 3,2 млн грн збитків державі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління ДБР, розташованого у м. Полтаві, оперативний супровід – співробітники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1131