Незаконне привласнення «Масандри», «Артеку» та «Чорноморнафтогазу» – підозрюються керівники окупаційної адміністрації РФ в Криму
25.02.2021

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозри окупаційним «голові Ради міністрів Республіки Крим» та «голові Державної Ради Республіки Крим» у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, після окупації Російською Федерацією півострова Крим, підозрювані, всупереч положенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, які забороняють державі-окупанту привласнювати публічну власність на окупованій території, ухвалили низку незаконних рішень щодо націоналізації державного майна.

Зокрема, було привласнено майно, яке перебуває у державній власності підприємств, установ і організацій, що відносяться до сфери управління міністерств і відомств України на території АР Крим та м. Севастополя. Продовжуючи злочинну діяльність, підозрювані забезпечили виконання цих рішень шляхом передачі зазначеного майна у федеральну або «республіканську» власність. До такого майна відноситься Державний концерн «Масандра», «Міжнародний дитячий центр Артек» та державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом Головного управління СБУ в АР Крим.

 

кількість переглядів: 370