Передача держтаємниці учасникам терористичної організації «ДНР» – підозрюється співробітник ДФС (ФОТО)
22.02.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру співробітнику Головного оперативного управління Державної фіскальної служби за фактом сприяння діяльності терористичної організації «ДНР», а також розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, та несанкціонованих дій з інформацією, що обробляється в автоматизованих системах (ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 328, ч. 3 ст. 362 КК України).

За даними слідства, підполковник податкової міліції, залучивши свою дружину - громадянку України, яка проживає на непідконтрольній Україні території та працює в структурі так званого Міністерства доходів і зборів «ДНР», контактував з учасниками незаконних військових формувань «ДНР» та виконував їх завдання розвідувального характеру. Зокрема, правоохоронець через електронні поштові скриньки передавав зібрані відомості про особовий склад органів державної безпеки та розвідувальних органів України, їх податкову звітність, вибірку з митної бази стосовно зовнішньоекономічних операцій держпідприємств оборонного замовлення щодо сум контрактів, переліку експортованих товарів та кінцевих отримувачів, а також іншу інформацію, яка містить відомості, що становлять державну таємницю.

Його було затримано в порядку ст. 208 КПК України після підтвердження факту розголошення держтаємниці. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Також проведено обшуки за місцем роботи і проживання затриманого та інших осіб, які могли сприяти працівнику правоохоронного органу в його «діяльності».

Заходи з викриття проводилися слідчими ДБР за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та Головного управління власної безпеки ДФС України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  

   

кількість переглядів: 979