В Офісі Генпрокурора обговорили протидію відмиванню коштів з використанням легального експорту аграрної продукції (ФОТО)
17.02.2021

Під головуванням заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка в Офісі Генерального прокурора проведено круглий стіл на тему: «Стан протидії відмиванню коштів з використанням легального експорту аграрної продукції».

Участь у заході взяли Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев та інші члени Комітету, Голова Державної податкової служби України та його перший заступник, Голова Державної фіскальної служби, заступник Голови Державної митної служби України, представники Міністерства фінансів України, представники Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами Офісу Генерального прокурора.

Учасники заходу відзначили, що наразі особливої актуальності набуло питання протидії відмиванню коштів з використанням легального експорту аграрної продукції та першочерговою залишається проблема неповернення валютної виручки та ухилення від сплати податків.

Також під час зустрічі було констатовано, що вирішення проблеми полягає не тільки у площині кримінального розслідування вже встановлених фактів, а є нагальною потреба у законодавчих змінах для руйнування схем виведення активів з України.

Окрім того, потребує додаткового налагодження взаємодія між правоохоронними та іншими державними органами щодо оперативного обміну аналітичними даними, розробки спільних заходів на цьому напрямі.

Учасники заходу визначили пріоритети в роботі, обмінялися досвідом щодо протидії таким порушенням, у тому числі на прикладі інших країн, внесли пропозиції, що сприятимуть скоординованим діям з протидії злочинним проявам.

З метою координації роботи керівників правоохоронних та державних органів, заступник Генерального прокурора ініціював проведення спільної наради з цього питання.

 

кількість переглядів: 874