Кібератаки на компанії в Європі та США – у Києві викрили хакерське угруповання (ФОТО)
17.02.2021

За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури № 1 кіберфахівцями СБУ у координації з представниками правоохоронних органів США та Франції проведено масштабну спецоперацію з викриття групи хакерів, які здійснювали масові втручання в роботу серверів компаній європейських країн та США та вимагали кошти за викрадену інформацію (ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 361 КК України).

За даними слідства, з вересня 2020 року група хакерів з України, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, а саме так звану програму-вимагач «Egregor Ransomware», призначену для викрадення персональних даних, паролів, логінів та платіжних даних, здійснювала масові втручання в роботу серверів компаній США та країн Європи.

За нерозголошення викрадених конфіденційних даних та дешифрування уражених комп’ютерних мереж хакери вимагали значні грошові кошти.

За попередніми даними, з використанням вірусної програми було уражено близько 150 іноземних компаній. Збитки від діяльності угруповання сягають 80 млн доларів США.

У межах досудового розслідування проведено обшуки на території м. Києва, у ході яких виявлено та вилучено комп’ютерне та серверне обладнання, за допомогою якого хакерами здійснювалася протиправна діяльність.

Наразі учасникам групи, в тому числі організатору, повідомлено про підозру. Слідчі дії тривають.

 

кількість переглядів: 897