Організація діяльності фіктивної виборчої комісії під час місцевих виборів – підозрюється голова сільради на Сумщині
15.02.2021

Керівник Сумської обласної прокуратури повідомив про підозру голові сільської ради у перешкоджанні здійсненню виборчого права (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст.157 КК України). Також повідомлено про підозру ще чотирьом особам, які брали участь у створенні та роботі фіктивної дільниці.

За даними слідства, голова сільської ради, не підтримуючи добровільне приєднання с. Соснівка до Попівської територіальної громади, організувала незаконне проведення місцевих виборів. До цієї діяльності очільниця села залучила ще чотирьох односельців, серед яких голова та секретар попередньої виборчої комісії, які сприяли отриманню необхідної документації, а також голова і секретар новоствореної комісії, які забезпечували роботу фіктивної дільниці. Відтак 25 жовтня 2020 року в с. Соснівка Конотопського району паралельно розпочали роботу дві виборчі дільниці з ідентичними номерами. При цьому одна дільниця офіційно зареєстрована, а інша не мала жодних повноважень на місцевих виборах 2020 року. Доки роботу самопроголошеної комісії не припинили співробітники поліції, участь у голосуванні взяло 379 осіб.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим управлінням Головного управління під процесуальним керівництвом прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 508