Знищення військового майна внаслідок вибухів на артскладі у м. Сватове – у недбалому ставленні до служби підозрюють двох військовослужбовців (ФОТО)
11.02.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора двом військовослужбовцям повідомлено про підозру у недбалому ставленні до служби, вчиненому в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 425 КК України).

За даними слідства, військовослужбовці підозрюються у порушенні керівних документів та розташуванні підпорядкованих їм підрозділів у безпосередній близькості до складу ракетно-артилерійського озброєння сектору «А» у м. Сватове. Також вони не забезпечили належного розміщення кожної одиниці бойової та іншої техніки на нормативно-встановлених відстанях одна від одної та не провели передбачених інженерних робіт по облаштуванню капонірів, окопів для безпечного збереження озброєння та захисту від ураження. Внаслідок цього стало можливим знищення ввіреної їм військової техніки під час пожежі на території об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння у м. Сватове, що призвело до детонації боєприпасів. Державі заподіяно понад 18 млн грн майнової шкоди.

Встановлення обставин пошкодження і втрати бойової та іншої військової техніки і майна, які розташовувались на момент події поблизу складу ракетно-артилерійського озброєння, є одним із напрямів досудового розслідування у кримінальному провадженні, яке здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР.

Наразі також проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, направлені на встановлення причин виникнення пожежі та вибухів боєприпасів на складі ракетно-артилерійського озброєння, та усіх заподіяних внаслідок цього збитків.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 3492