Заява Офісу Генпрокурора щодо підслідності кримінального провадження за підозрою екснародного депутата
08.02.2021

Детективами Національного антикорупційного бюро України проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою трьох осіб у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України, серед яких – заступник Керівника Офісу Президента.

Проте ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 14.12.2020 частково задоволено скаргу захисника одного з підозрюваних, в тому числі і через те, що вказане кримінальне провадження не підслідне Національному антикорупційному бюро України, і зобов’язано прокурора розглянути клопотання захисника, визначити спір про підслідність у цьому кримінальному провадженні та доручити здійснення досудового розслідування у ньому іншому органу досудового розслідування.

Наведене судове рішення оскаржено Генеральним прокурором до Київського апеляційного суду та Верховного Суду, якими воно залишено в силі.

У зв’язку із наявністю конфлікту інтересів, Генеральний прокурор взяла відвід у цьому кримінальному провадженні. Тому ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 14.12.2020, що набрала законної сили, виконано заступником Генерального прокурора та 23.12.2020 винесено постанову, якою доручено здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні Головному слідчому управлінню Служби безпеки України.

Попри визначення підслідності у кримінальному провадженні за ГСУ СБУ, а також чисельні листи керівництва Офісу Генпрокурора, працівники НАБУ відмовляються скеровувати матеріали зазначеного провадження як до прокурора, так і до органу досудового розслідування, внаслідок чого прокурор у кримінальному провадженні фактично позбавлений можливості надати оцінку зібраним у справі доказам та підготуватися до розгляду клопотань, поданих суду та прокурору (про обрання запобіжного заходу, продовження строків досудового розслідування тощо).

Також керівництво Національного антикорупційного бюро України помилково вважає, що після перекваліфікації у вказаному кримінальному провадженні дій колишнього народного депутата України з ч. 3 ст. 369 на ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 384 КК України досудове розслідування у ньому повинно здійснюватися детективами НАБУ.

Зазначена думка спростовується тим, що кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 369 та ч. 2 ст. 384 КК України, які розслідуються у вказаному кримінальному провадженні, є наслідком вчинення одних і тих самих дій, і виявлені саме під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, підслідність якого вже визначена за Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.

Офіс Генерального прокурора вкотре наголошує, що підслідність у кримінальному провадженні за підозрою заступника керівника Офісу Президента та інших вже визначена на виконання рішення Печерського районного суду, а тому матеріали кримінального провадження повинні бути скеровані до органу розслідування або прокурора, у тому числі для вирішення спору про підслідність.

 

кількість переглядів: 4669