Прокуратура попередила незаконну передачу земельної ділянки у Харкові вартістю понад 5 млн грн
08.02.2021

Офіс Генерального прокурора у Верховному Суді відстояв позицію щодо неправомірного надання в користування комерційній структурі земельної ділянки площею майже 1 га вартістю понад 5 млн грн у місті Харкові.

Прокурор довів, що набувач незаконно використав механізм оформлення у користування земельної ділянки у спрощеному порядку – без земельних торгів. Приватне підприємство отримало землю комунальної власності за наявності права власності на нежитлові приміщення загальною площею 537 кв м, що складає лише 5,2 % від загальної площі земельної ділянки. При цьому будівлі знаходяться фактично в одній частині земельної ділянки, а інша частина є повністю вільною та складає більше 90 % загальної площі.

Суд касаційної інстанції відхилив скаргу Харківської міської ради, залишив без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій про визнання незаконним і скасування рішення міськради про передачу приватному підприємству земельної ділянки в користування, недійсним договору та зобов’язання її повернути.

кількість переглядів: 267