Генеральний прокурор зустрілась зі студентами та викладачами Одеського національного університету імені Мечникова (ФОТО)
05.02.2021

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова відвідала Одеський національний університет імені Іллі Мечникова. Вона поспілкувалась із викладачами та студентами економіко-правового факультету вишу, а також відповіла на їхні запитання.

Генпрокурор розповіла майбутнім юристам про щоденну роботу органів прокуратури з виконання конституційних функцій та перспективи розвитку інституції.

«Зараз прокуратура на етапі завершення масштабного кадрового очищення і структурного перетворення. Прокурори пройшли атестацію, Генеральна прокуратура України стала Офісом Генерального прокурора, регіональні прокуратури обласними, а місцеві невдовзі – окружними. До Офісу Генерального прокурора прийшли працювати 114 осіб, які ніколи до того в прокуратурі не працювали, але успішно здолали складну процедуру добору. Створений новий Тренінговий центр прокурорів України, який втілює абсолютно новий формат професійного навчання прокурорів – практично орієнтовані тренінги щодо розвитку окремих знань та навичок. Однак розвиток прокуратури потребує постійного поповнення кадрового потенціалу», – розповіла Генпрокурор.

Ірина Венедіктова повідомила студентам, що наразі активно розробляються зміни до Закону України «Про прокуратуру», які дозволять запросити випускників провідних українських університетів поповнити прокурорську спільноту.

«На сьогодні закон вимагає як мінімум дворічний юридичний стаж як обов‘язкову умову заняття посади прокурора окружної прокуратури. Ми хочемо скасувати це обмеження та запросити випускників юридичних шкіл пройти добір та стати прокурорами. Звісно, процедура добору буде складною. Ті, хто впорається, матимуть потім пройти первинну підготовку у Тренінговому центрі прокурорів України. А далі – як мінімум, піврічне стажування безпосередньо в прокуратурі. Але це вже буде набуття спеціальних знань та навичок. І це дозволить поповнити ряди окружних прокурорів молодими, розумними та заповзятими хлопцями та дівчатами – вами, дорогі друзі», – звернулась до студентів Генпрокурор.

Ірина Венедіктова висловила сподівання, що народні депутати підтримають це прагнення і вже невдовзі можна буде зробити офіційне запрошення випускникам юрфаків пройти добір в окружні прокуратури.

 

кількість переглядів: 4242