Екстопменеджера Державної продовольчо-зернової корпорації підозрюють у розтраті понад 9 млн грн на завищенні зарплат (ФОТО)
04.02.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора слідчими слідчого управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України колишньому виконувачу обов’язків голови правління АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» повідомлено про підозру за фактом розтрати грошових коштів товариства в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, громадянин Великої Британії, будучи виконувачем обов’язків голови правління держпідприємства, спричинив майнову шкоду, незаконно змінивши штатний розпис та колективний договір. Він додатково ввів до штату товариства 18 посад та підвищив розміри посадових окладів, премій і надбавок.

Зокрема, першому заступнику голови правління було збільшено посадовий оклад зі 100 до 500 тис грн, заступникам голови правління з 70 до 450 тис грн, а директорам департаментів з 80 до 250 тис грн. Упродовж січня-лютого 2020 року службовим особам виплачено лише премій на більш ніж 4 млн грн.

Такі дії експосадовця призвели до збитків державному підприємству понад 9 млн грн, що підтверджується аудиторською перевіркою та висновками судово-економічної експертизи.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювався Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1290