Ухилення від сплати понад 250 млн грн податків не експорті горіхів – підозрюють 11 членів злочинної групи (ФОТО)
29.01.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру одинадцятьом учасникам організованої злочинної групи за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, використання завідомо підроблених документів, службового підроблення та подання для проведення державної реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості (ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 205-1 КК України).

За даними слідства, підозрювані ухилилися від сплати загальнообов’язкових податків та зборів до бюджету в особливо великих розмірах під час експорту товару «горіх волоський» незаконного походження до країн Європейського Союзу та Близького Сходу на території Чернівецької області.

До складу цієї організованої злочинної групи увійшли фізичні та юридичні особи, які попередньо придбавши волоські горіхи у населення за необліковану готівку, організували через ряд підконтрольних спеціально створених підприємств їх експорт шляхом використання підроблених документів щодо їх купівлі у фіктивних підприємств. При цьому вони приховували реальні обсяги доходів та не відображали їх у бухгалтерському та податковому обліку. Їх злочинна діяльність прикривалася співробітниками Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області. Внаслідок таких дій до бюджету не сплачено понад 250 млн грн податків.

Наразі вживаються заходи щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за оперативного супроводу СБУ.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 992