Правоохоронці перекрили міжрегіональний канал контрабанди, виготовлення та збуту наркотиків (ФОТО)
22.01.2021

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито групу осіб в рамках кримінального провадження за фактами контрабанди наркотичних засобів та незаконного зберігання, пересилання з метою збуту, виготовлення, а також збуту особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин (ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 305, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 305, ч. 2 ст. 307, ч.2 ст. 311 КК України).

За даними слідства, учасники групи, серед яких мешканці Львівської та Дніпропетровської областей, організували нарколабораторію з виготовлення психотропної речовини метамфетамін. Лабораторія була розташована на Дніпропетровщині та діяла щонайменше рік, в ній щомісяця виготовлялося понад 10 кг метамфетаміну, що за цінами «чорного ринку» становить понад 8 млн грн. В подальшому виготовлений метамфетамін наркоділки збували по всій території України.

Задля безперебійної діяльності лабораторії було налагоджено канал контрабанди прекурсорів з країн Західної Європи через митні пости Галицької митниці Держмитслужби. При цьому вони ховали заборонені речовини від митного контролю у продуктах харчування.

Під час обшуків на території Львівської та Дніпропетровської областей виявлено та вилучено наркотичні засоби, психотропні речовини вагою понад 2 кг, більше 1 тис таблеток із вмістом прекурсорів, 35 пакетів із канабісом, лабораторне обладнання та приладдя для виготовлення наркотичних засобів, понад 9 тис дол США та близько 200 тис грн готівки, зброю, мобільні телефони, записи чорнової бухгалтерії. Також під час слідчих дій правоохоронцями затримано трьох осіб в порядку ст. 208 КПК України.

Наразі чотирьом особам – учасникам групи повідомлено про підозру у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ч. 2 ст. 307 КК України). Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів та вживаються заходи для встановлення інших співучасників.

Незаконну діяльність було викрито прокуратурою спільно зі співробітниками Управління СБУ у Львівській області, Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та головного відділу БКОЗ СБУ у Львівській області, із залученням спецпідрозділу «Альфа».

Досудове розслідування триває.

 

кількість переглядів: 1367